top of page

İADE VE DEĞİŞİM

GENEL

 • Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

 • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

 • Sipariş vererek satın alınan ürünlerin teslim tarihi siparişteki ürün adedine ve türüne göre Satıcı tarafından belirlenir ve Alıcı'ya bildirilir. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

 • Ürünlerimiz el yapımı olduğu için, ürünlerin model ve sır renginde ufak tefek farklılıklar olabilir. Ürünler, fabrika üretimi olmadığı için kusursuz geometrik formlar değildir. Fincanların, bardakların, kaselerin veya tabakların ağız dairesi her üründe farklılıklar gösterebilir. Çamur veya sır renkleri ürünün formuna göre değişik tonlar ve katmanlardan oluşabilir. Bunları ürünün kusurları olarak değil ürünün kimliği olarak değerlendiriyoruz. Tüm ürünler gönderim öncesi kalite kontrolden geçer ve çatlak, aşırı yamulma, belirgin sır/renk hatası bulunan ürünler ayıklanarak Alıcı'ya gönderilmez.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

 • Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 

 • Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır. 

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 

 • Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır.  Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

İADE VE DEĞİŞİMLER

 • Aldığınız ürünlerden herhangi bir sebeple memnun kalmazsanız 14 gün içinde iade edebilir, para iadesi alabilirsiniz. Bunun için Satıcı’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden e-posta atmanız gereklidir.

ŞİRKET 

ADI/UNVANI:     Loopo Tekstil ve Mümessillik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

ADRES:              Zekeriyaköy Mah. Yaprak Kestane Sok. No:2 Sarıyer / İstanbul

EPOSTA:            oolostudio@gmail.com

 

 • İade etmek istediğiniz ürünleri orijinal ambalajında, hasarsız, etiketleri çıkarılmamış ve kullanılmamış olarak güvenli bir şekilde paketleyip göndermeniz gerekmektedir. Ürünleri size gelirken kullanılan ambalaj materyallerini (strafor, balonlu naylon, koli) koruyarak aynı şekilde paketlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple kargoda oluşacak hasar sorumluluğu müşteriye aittir.  Ürününüzün iade koşullarına uygunluğu tarafımızca kontrol edildikten sonra iade işleminin durumu size e-mail ile iletilir. E-mailinize gönderilen onay mesajından itibaren 14 iş günü içinde tutar tarafınıza geri ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

 • İade koşullarına uygun olmaması durumunda ise, ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir.

 • İade işlemlerinden sonra sepet tutarınızın 350TL altında olması durumunda, tarafınıza 15 TL kargo ücreti yansıtılacaktır.

 • Memnun kalmadığınız veya herhangi başka bir neden ile değiştirmek istediğiniz ürünler için 30 gün boyunca değişim hakkınız bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak oolostudio@gmail.com ‘a  mail atabilir ve istediğiniz diğer bir ürün ile değişimini sağlayabilirsiniz.

 • Değişimini istediğiniz ürünleri orijinal ambalajında, hasarsız, etiketleri çıkarılmamış ve kullanılmamış olarak güvenli bir şekilde paketleyip göndermeniz gerekmektedir. Ürünleri size gelirken kullanılan ambalaj materyallerini (strafor, balonlu naylon, koli) koruyarak aynı şekilde paketlemeniz gerekmektedir. Bu sebeple kargoda oluşacak hasar sorumluluğu müşteriye aittir. Ürününüzün değişim koşullarına uygunluğu tarafımızca kontrol edildikten sonra iade işleminin durumu size email ile iletilir. Değişim koşullarına uygun olmaması durumunda ise, ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 • Alıcı iade edeceği malı Satıcı’ya Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği sürece, iade kargo bedeli Satıcı’ya aittir. Alıcı’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedelinden Satıcı sorumlu değildir.

 • ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 

 • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 • ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

 

ÖDEME

 • Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ile aşağıdaki TL hesaplarımızdan  herhangi birine ödeme yapabilirsiniz.

Hesap Sahibi : Loopo Tekstil ve Mümessillik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Yapı ve Kredi Bankası Zekeriyaköy Şubesi IBAN TR91 0006 7010 0000 0061 411488

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

bottom of page