top of page

 

SIK SORULAN SORULAR:

  • Ürünlerin malzemesi nedir, gıda ile temasa uygun mudur?

Ürünlerimiz  Limoges porselen çamuru kullanılarak üretilmektedir. Porselen çamuru veya sır, renk pigmentleri kullanılarak renklendirilmekte ve sonra sırlanmaktadır. Ürünlerimiz sıcak ve soğuk gıda ile temasa uygundur.

 

  • Bulaşık makinesinda yıkanabilir mi?

Sofra ürünleri bulaşık makinasında yıkanabilir. Pirinç malzemesi içeren dekoratif ürünler kuru bir bezle temizlenmelidir. Sıvı veya deterjan ile temasından kaçınmalıdır.

 

  • Nasıl sipariş verebilirim?

www.oolostudio.com web adresi üzerinden online olarak alışveriş yapabilir ya da sitede mevcut olmayan ürünler için oolostudio@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

 

  • Ürünüm ne zaman hazır olur?

Ürüne, talep edilen zamana, atölyedeki yoğunluğumuza ve sipariş miktarına göre değişkenlik göstermekle birlikte teslim süresi yaklaşık 10-15 iş günü arasında değişebilir.

Sipariş esnasında lütfen bilgi alınız. Stoğumuzda  mevcut bulunan ürünler için kargoya teslim süresi yaklaşık 2-5 iş günüdür.

 

  • Özel sipariş alıyor musunuz?

Sipariş verilmek istenen ürüne ve özelliklerine göre değişmektedir. Lütfen bu konuyla ilgili oolostudio@gmail.com adresimiz üzerinden iletişime geçiniz.

 

  • Bu üründen elinizde var mı?

Ürünlerin yaklaşık üretim süresi 10-15 iş günüdür. Kısa sürede ürün teslim talebiniz var ise lütfen oolostudio@gmail.com adresine mail atınız. Ürün elimizde mevcut ise size en kısa zamanda gönderimini sağlarız.  Tükenen ürünlerle ilgili veya farklı bir talebiniz olursa  oolostudio@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

 

  • Başka hangi renk alternatifleri var?

Üretilen renkleri www.oolostudio.com online mağazamızda inceleyebilirsiniz.

 

  • Ürünlerde renk ve şekil farklılıkları var mıdır?

Porselen malzemesinin özelliğinden dolayı ve el yapımı olması sebebiyle ürünlerimizde hafif renk ve şekil farklılıkları olabilmektedir. Fabrika üretimi olmadığı için ürünlerimiz kusursuz geometrik formlar değildir. Bardakların, fincan, kase ve benzeri ürünlerin  ağız dairesi her üründe farklılıklar gösterebilir. Ürünlerin renkleri birbirinden hafif farklılık gösterebilir. Tüm ürünler gönderim öncesi kalite kontrolden geçer ve çatlak, aşırı yamulma, belirgin sır hatası bulunan ürünler ayıklanır ve Alıcı'ya gönderilmez.

 

  • Ürünleriniz el yapımı mıdır?

Tüm ürünlerimiz el yapımıdır. Ürünlerimiz hazır hale gelene kadar çeşitli aşamalardan geçmektedir. Önce kalıpta döküm yöntemiyle şekillendirilen ürünlere kalıptan çıkarıldıktan sonra kurutma ve rötuş işlemleri yapılır. Sonra fırında bisküvi pişirimi denilen ilk pişirme yaklaşık 1000C dereced gerçekleştirilir. Bu aşamanın ardından fırından çıkan ürünlere tekrar rötuş yapılır. Daha sonra elde sırlanan ürünlerin sır düzeltmeleri yapılır, kuruması beklenir ve tekrar yüksek sıcaklıkta  pişirilir.

bottom of page